20 Maj

9/10 ZOBACZ BUDOWANIE ZESPOŁU, JAKO CIĄGŁE DZIAŁANIE

10 NAJLEPSZYCH PRAKTYK EFEKTYWNEGO BUDOWANIA ZESPOŁU

9/10 ZOBACZ BUDOWANIE ZESPOŁU, JAKO CIĄGŁE DZIAŁANIE

 

Efektywność zespołu nie jest stałą cechą, nie wystarczy jednorazowy sukces aby ją utrzymać. Projekty/zadania będą przychodzić i odchodzić, ale to zespół jest motorem napędzającym wyniki biznesowe. I jak już jestem w klimacie motoryzacyjnym to posłużę się metaforą z autem. Aby samochód poprawnie działał, aby czuć się bezpiecznie podczas jazdy wykonujemy okresowe przeglądy, wymieniamy części na nowe, ulepszamy i poprawiamy, myjemy auto, umieszczamy w środku przyjemne zapachy. Wszystko by bezpiecznie i dobrze się czuć. Wymienione działania są dla zmotoryzowanych oczywiste.

Tak samo należy spojrzeć na budowanie zespołu. Nowa wiedza, umiejętności, nowe praktyki, dobre relacje, dobra atmosfera…
Zmieniają się warunki, zasady, projekty, praktyki działania, a zespół nie może stać w miejscu.
Aby upewnić się, że zespół będzie skuteczny ludzie muszą zapoznać się z nowymi praktykami, naładować baterie, pozyskać nową wiedzę czy umiejętności.
To najważniejsza inwestycja, jaką możesz zrobić dla swojego zespołu.

W poprzednim artykule pisałam o potrzebie refleksji w biznesie, to dobry moment aby przyjrzeć się zespołowi pod kątem potrzeb nowych umiejętności, rozwoju kompetencji i dodatkowej wiedzy. Możesz zrobić mapę potrzeb zespołu i zaplanować serię szkoleń realizujących zapotrzebowanie.
Ciągłe działanie to również codzienne działania polegające na wsparciu, odpowiedzialności i zaufaniu.
Myślenie o budowaniu zespołu jako ciągłym procesie skłania do podjęcia wyzwania jakim jest nieustanny rozwój Lidera oraz ludzi tworzących zespół.

 

Magdalena

 

podobne wpisy

LEAVE A COMMENT