13 Maj

CO MOŻE BYĆ ŹRÓDŁEM ENERGII DO DZIAŁANIA?

Co jest źródłem Twojej energii ?

Mogłabym powiedzieć, że czułam to każdą częścią siebie ale czy to by wystarczyło?
A co to znaczy czuć całą sobą?

Mam w pamięci pewną historię. Jako dziecko i potem jako nastolatka byłam harcerką. Należałam do drużyny zuchowej a potem harcerskiej. To był inny świat, świat pełen przygody, nieznanego, zdobywania sprawności, uczenia się współdziałania w zespole, nauki odpowiedzialności, patriotyzmu, wiary w siebie i swoje umiejętności.
Każdego lata wyjeżdżaliśmy na obozy. Sami stawialiśmy namioty, budowaliśmy stelaże, półki na ubrania no i nasze wymyślne totemy. Trzy tygodnie w lesie nad jeziorem – bez telefonów bo ich wtedy nie było 😉 – no może czasami jakiś list do rodziców. Kochani rodzice jest super i nawet nie musieli przysyłać kasy bo nie było gdzie jej wydać – pisałam wtedy przyślijcie paczkę ze słodyczami.
Było bosko czy słońce czy deszcz tyle się tam działo, że nie chciałam wracać do domu. Jak wszystko tak i obozy kiedyś się kończyły. Pamiętam doskonale dzień, w którym wróciłam z obozu. Wysiadłam z autobusu pod szkołą i wolnym krokiem zmierzałam do domu. Był ciepły sierpniowy dzień, lekki wiatr rozwiewał włosy i przyjemnie omiatał twarz. Szłam i patrzyłam na „mój” park, „moją” ulicę, „moją” okolicę jakoś inaczej jakbym widziała to wszystko z innej strony. Niby moje ale jakieś nowe. Pamiętam jak wtedy się czułam przepełniona radością, spełniona, odważna, dumna, gotowa na nowe i niecierpliwa by podzielić się wrażeniami ze swoją paczką.
Od jakiegoś czasu ten obraz do mnie wraca. I tak sobie myślę, czuję, że daje mi pewien rodzaj siły i pogody ducha – balansu i harmonii.
Uśmiecham się do siebie pisząc ten tekst, fajne to uczucie.

A Ty? Jaką Ty masz historię swojej mocy?

Zatrzymaj się na chwilę, teraz jeśli możesz lub dogodnym dla siebie momencie. Pomyśl o sytuacjach w których bardzo dobrze czułaś się ze sobą. Zobacz szczegóły, wszystkie kolory, emocje, usłysz ponownie dźwięki, poczuj zapachy. Oddaj się wspomnieniu. A kiedy już zakończysz swoją podróż pomyśl jak możesz to uczucie wykorzystać tu i teraz.

PS Ten tekst powstał jakiś czas temu, czytając go dzisiaj ponownie przed publikacją nadal się uśmiecham…
PS1 Jeśli chcesz podziel się skąd Ty czerpiesz swoją moc.

Życzę dobrego dnia dla Ciebie 🙂

Magdalena

Wpis z marca 2018 r

podobne wpisy

LEAVE A COMMENT