23 Wrz

PODRÓŻE INSPIRACJĄ DO ZMIANY

 

Uwielbiam podróże małe i duże, bliskie i dalekie, uwielbiam również każdy z etapów podróży, gdyż ma ogromne dla mnie znaczenie.

Na myśl o podróży w mojej głowie następuje automatyczna synchronizacja i jak w filmie z Indianą Jonesem, gdzie, jako główny bohater przemierza świątynię uruchamiając wszelkiego rodzaju precyzyjnie zaplanowane mechanizmy-pułapki.

Tak w mojej głowie dzieje się, gdy myślę o kolejnej podróży. Pojawia się uśmiech na twarzy, sylwetka się prostuje, buduję swoją gotowość na nowe doświadczenia. Mam dobrą energię, wracają wspomnienia, uruchamiają się we mnie pokłady ekscytacji i ciekawości. Lubię być w takim stanie, bo wiem, że sprostam wielu wyzwaniom by osiągnąć swój wymarzony cel.

Byłam w 33 krajach, na 4 kontynentach i wiele jeszcze przede mną. Podróżowałam, żyłam, byłam gościem, poznawałam ludzi, smakowałam pożywienie, zachwycałam się, płakałam, przeżywałam cudowne i trudne momenty. Mierzyłam się ze swoimi słabościami, przekonaniami i możliwościami. Gubiłam się i odnajdywałam.
Za każdym razem zmieniałam perspektywę, przesuwałam horyzonty, odkrywałam, kim jestem, co myślę, co czuję, jak sobie radzę w różnych sytuacjach budując zaufanie do siebie.

Trudno mi sobie wyobrazić moje życie bez podróżowania i nie ma znaczenia czy to będzie podróż do miejsca oddalonego o kilka/kilkanaście/kilkadziesiąt czy tysiące km od domu.

 

“Podróżowanie ma swoje wzloty i upadki, ale każdy jego etap

odgrywa rolę w samorozwoju i daje okazję do nauki”

 

Każda z podróży może zmienić życie i sprawić, że nauczysz się wielu nowych rzeczy. Różne tradycje, zwyczaje, środowisko, ludzie, jedzenie, muzyka, kultura, religia, moda, postawy mogą dać Ci nowy pogląd na świat. Kiedy podróżujesz na dalekie odległości, możesz zobaczyć większy obraz świata.

Kiedy podróżujesz na dalekie odległości zdajesz sobie sprawę, że Twoje problemy w większości przypadków nie mają znaczenia, tam gdzie jesteś.
Co więcej, kiedy widzisz ludzi borykających się z poważnymi problemami, którzy walczą o przetrwanie, a jednocześnie idą z podniesioną głową, pełni życzliwości uśmiechają się, zdajesz sobie sprawę, że małe problemy wokół Ciebie wydają się mało istotne. Albo zaczynasz patrzeć na nie w zupełnie innych kategoriach.

Zdarza się, że traktujemy podróże, jako przerwę od prawdziwego życia, a przecież podróżowanie ma tak wiele do zaoferowania. Możemy wykorzystać je w sposób rozwojowy, dając początek zmianom.

 

Świadome podróżowanie

  • Pozwala lepiej się poznać
  • Pomaga w budowaniu zaufania do siebie
  • Pomaga w budowaniu pewności siebie
  • Zmienia perspektywy i przekonania
  • Pokazuje możliwości i alternatywy
  • Uczy wdzięczności i pokory
  • Może doprowadzić do zmiany nawyków
  • Umożliwia rozwój umiejętności interpersonalnych
  • Zmusza do zejścia ze znanych, utartych i wydeptanych szlaków

Jestem podróżnikiem przed, w trakcie i po podróży. Czerpię z każdej z nich tyle ile potrafię. I jestem wdzięczna, że mogę tego doświadczać.
Niezmiernie cieszy mnie to, że odważyłam się i zaczęłam działania w nowym projekcie inspirująco rozwojowych podróży

A jakie są Twoje podróże?
Co z nich czerpiesz?

Podziel się swoimi doświadczeniami.

Magdalena

podobne wpisy

LEAVE A COMMENT